Letni Obóz Karate Kyokushin
Rowy 2011

Od 3 do 13 lipca w Rowach odbył się Letni Obóz sportowo-rekreacyjny Zielonogórskiego Klubu Sportowego Karate. Razem z nami w obozie uczestniczyli karatecy z Dzierżoniowa a wszystkich uczestników było około 60. Kadrę instruktorską tworzyli senesi Marcin Staściuk III Dan, sensei Eliasz Madej III Dan, sensei Tomasz Staściuk II Dan oraz sensei Tomasz Madej I Dan.

Pomimo tego, iż pogoda nas nie rozpieszczała, udało nam się skorzystać z kąpieli w gorących promieniach letniego słońca, a bardziej odważni mogli popluskać się w falach zimnego Bałtyku. Dla uczestników czas spędzony na obozie upłynął zaskakująco szybko. Niedawno odbyła się zbiórka do wyjazdu pod zielonogórskim PKS-em a już musieliśmy pakować bagaże i jechać do domu.

Karatecy uczestniczyli w grach i zabawach na plaży, odbył się rejs statkiem po morzu oraz wycieczka gokardami po okolicznych lasach. Obozowicze oprócz treningów karate uczestniczyli w zajęciach masażu prowadzonego przez sensei Marcina i Tomka Staściuków, program obejmował naukę kata z kijem którą prowadził sensei Eliasz, oraz wprowadzony poraz pierwszy w ramach treningu siłowego trening na gumach prowadzony przez sensei Tomka. Podczas obozu odbył sie egzamin na stopnie kyu. Grupa około 30 osób zmagała się z ciężkimi ćwiczeniami zadawanymi przez sensei Eliasza i sensei Marcina. Wszyscy ukończyli egzamin z pozytywnym wynikiem, choć niektórzy musieli wykazać się dużą odpornością na zadawane kary. Jak co roku odbył się chrzest na samuraja dla wszystkich, którzy uczestniczyli poraz pierwszy w obozie karate. Tradycyjnie odbył się symboliczny trening w morzu, który na pewno dostarczył każdemu wielkich emocji i wrażeń.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy przetrwania wszelkich trudów obozowych, zapraszamy na kolejny obóz już za rok oraz życzymy pogodnych, radosnych i bezpiecznych Wakacji. OSU !!!