Wschodnioeuropejski Letni Obóz
Karate Kyokushin
Kraków 2011

W dniach 21-24 lipca w Krakowie odbył się 38 Wschodniouropejski Letni Obóz Karate Kyokushin z udziałem około 180 uczestników z Czech, Rosji, Mołdawii, Niemiec i Polski. Wśród zaproszonych gości byli shihan Antonio Pinero 7 Dan oraz shihan Javier Lezkano 5 Dan Mistrz Świata w Kata z Hiszpanii. Organizatorem była Polska Organizacja Kyokushinkai na czele z shihan Andrzejem Drewniakiem 7 Dan.

W obozie wzięło udział ośmiu reprezentantów z naszego klubu, w tym sensei Tomasz Madej, sempai Marek Madej, sempai Piotr Gądek, sempai Andrzej Ciesielski, sempai Zbyszek Gudwiłowicz, sempai Bartek Galiński, sempai Jerzy Kotarski oraz na co dzień studiujący w Krakowie sempai Maciej Walczak.

Zgodnie z programem obozu codziennie odbywały się 4 treningi, oraz jeden 2-godzinny trening nocny. Program obozu obejmował kihon, kata, kombinacje do walki, warianty kumite oraz samoobronę. Pod koniec obozu odbył się egzamin na stopnie Kyu i Dan. Kolejno na stopnie zdali sensei Maciej I Dan, sempai Andrzej 1 Kyu, sempai Piotrek 1 Kyu, sempai Zbyszek 2 Kyu, sempai Jurek 4 Kyu oraz sempai Bartek 4 Kyu.
Zgodnie z dewizą shihan Javiera Lezkano: "nie spać i walczyć- OSU!!!"