Aktualności


Mistrzostwa Europy - Świnoujście.

Erwin Pękala z brązowym medalem!!!

W dniach 13-14 października w Świnoujściu odbyły się 31 Mistrzostwa Europy Karate Kyokushin, z udziałem 412 zawodników z 24 krajów, walczących w 37 kategoriach wagowych kumite i kata: seniorów, juniorów, juniorów młodszych i młodzików.

Mamy brązowy medal Erwina Pękali w kategorii -90kg, który swoje walki eliminacyjne wygrał w pięknym stylu. Sensei Tomasz Madej niestety przegrał w walce o wejście do najlepszej czwórki mistrzostw. W zawodach juniorów startowali Kamil Mrozowski, Szymon Słotwiński i Dominika Antosik, którzy niestety przegrali swoje walki eliminacyjne. Gratulujemy wszystkim udziału w tak prestiżowej imprezie i dziękujemy za dobrą postawę podczas mistrzostw. OSU!!!


Wyjazd na zawody został dofinansowany ze środków Urzędu Miasta Zielona Góra oraz Urzędu Marszałkowskiego woj. Lubuskiego.

Po mini koncercie Orkiestry Marynarki Wojennej RP otwarcia mistrzostw dokonali Prezydent Miasta Świnoujście Janusz Żmurkiewicz, Burmistrz Ahlbec Lars Petersen i Prezydent Europejskiej Federacji Kyokushin Antonio Pinero. Gośćmi honorowymi byli członkowie Zarządu KWF Shihan Hristo Traikov (Bułgaria), Shihan Leslaw Samitowski (USA), Shihan Lars Hogquist (Norwegia), Shihan Andrzej Drewniak (Polska) Sensei Mauricio Alvarada (Costa Rica) i Shihan Noriyuki Tanaka (Japonia), który uderzeniami w bojowy bęben Taiko otworzył mistrzostwa.
Prezydent Antonio Pinero wręczył atystyczne puchary Prezydentowi Świnoujścia, Burmistrzowi Ahlbec, członkom Zarządu KWF, Shihan Włodzimierzowi Rojowii, Shihan Robertowi Wajgelt, Sensei Andrzejowi Kłujszo oraz innym osobom zasłużonym w przygotowaniu tych ME oraz promującym Kyokushin w Kraju i Europie. W związku z 35 leciem Świnoujskiego Ośrodka Kyokushin, jego założyciel i animator 12 międzynarodowych turniejów i 3 mistrzostw Polski - Sensei Paweł Sujka został wyróżniony artystyczną paterą przez Prezesa Polskiej Federacji Kyokushin Andrzeja Drewniaka oraz mieczem samurajskim przez Prezesa Okręgowego Związku Karate Andrzeja Kłujszo.
Mistrzostwa odbywały się pod Patronatem MSiT oraz Ambasady Japonii, sędzią głównym był Shihan Antonio Pinero. Należy podkreślić wyjątkowo dobre przygotowanie imprezy poprzez: jednoczący wszystkich poranny trening na plaży w asyście Klubu jeździeckiego i dźwięku bębna Taiko, pełny wystrój Hali połączony z profesjonalnym sterowaniem światłem i dźwiękiem zgodnie z czasowym harmonogramem, obsługa komputerowa przebiegu imprezy i szybki wydruk wyników poszczególnycż kategorii, artystyczne puchary i medale dla zawodników, zakwaterowanie i pełne wyżywienie w 5-cio gwiazdkowym nowym hotelu Radisson Blu, przeprowadzenie Walnego Zebrania KWF w czasie wieczornego rejsu wynajętym statkiem Schatobrian, 3 stacje telewizyjne i 2 radiowe realizujace sprawozdania, Sayonara z dyskoteką wraz z pokazem ogni sztucznych, sprawozdanie z ME w Teleexpresie oraz 30 minutowy program w TVP1.
W śród wielu sponsorów i Władz Miasta wspierajcych imprezę należy wyróżnić Platynowego Sponsora hotel Radisson Blu Świnoujście. Bezpośrednim organizatorem mistrzostw była Świnoujska Akademia Kyokushin, której liderem jest sensei Paweł Sujka.
32. ME Kyokushin odbędą się 25-26 maja 2018 w Bukareszcie, Rumunia a kolejne MŚ Kyokushin KWF 2-3 listopada 2018 w Astana, Kazakhstan.


Zapisy na nowy sezon sportowy 2016/2017- Dojo ul. Dworcowa 31


Rozkład zajęć karate kyokushin- Dojo -ul. Dworcowa 31

Dzieci 6-8 lat - Poniedziałek i środa godz. 17.00

Dzieci 9- 13 lat Poniedziałek i środa godz. 18.00

Młodzież i dorośli:Poniedziałek i środa godz 19:15Piątek godz. 18.00


Początek zajęć 11.09.2017

Zapisy osób początkujących sensei Tomasz Madej tel.782 040 479
Nowe czarne pasy w ZKS Karate!!!

44. WSCHODNIO EUROPEJSKI LETNI OBÓZ KYOKUSHIN KRAKÓW 20-23.07.2017

W dniach 20-23 lipca br. na obiektach AWF w Krakowie Al. Jana Pawła II 82 odbył się 44. Wschodnio Europejski Letni Obóz z udziałem 316 uczestników w tym z Rosji, Niemiec, Ukrainy, Norwegii, Białorusi, Węgier, Irlandii i Czech. Treningi prowadzili: Prezydent EKF shihan Antonio Pinero oraz CR USA shihan Lesław Samitowski z Chicago. Równolegle odbyło sie Zgrupowanie KN prowadzone przez trenerów Andrzeja Drewniaka, Macieja Sokołowskiego, Roberta Wajgelta oraz lekarza i trenera Krzysztofa Mawlichanów, natomiast treningi wprowadzające do walki w przepisach WKF poprowadził trener Wacław Antoniak wraz z dwoma asystentami.
W piątek odbyło się coroczne zebranie Polskiej Organizacji Kyokushinkai z udziałem 46 kierowników ośrodków oraz zaproszonych gości jak Prezydent A. Pinero, Prezes PZK M. Sokolowski i Wiceprezes W. Antoniak. W sobotę po południu odbył się egzamin na Kyu/Dan i Sayonara. W tym roku w konkursie kabaretowym zwyciężyła grupa shihan Janusza Piórkowskiego. W niedzielę obóz zakończyły walki oraz sesja fotograficzna. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe Kalendarze, Dyplomy uczestnictwa i breloczki. Organizatorem Obozu była Polska Organizacja Kyokushinkai.

Nie zabrakło również naszych klubowiczów, w obozie uczestniczyli sensei Piotr Gądek, sensei Andrzej Ciesielski, sensei Mariusz Cielepa, sensei Łukasz Bazylewicz, senpai Rafał Gawrysiak, senpai Joanna Kalinowska, senpai Erwin Pękala, senpai Kamil Mrozowski

Wszyscy karatecy z Zielonogórskiego Klubu Sportowego Karate zadali egzamin pozytywnie.Mamy dwa nowe czarne pasy sensei Rafał Gawrysiak, sensei Joanna Kalinowska oraz dwa brązowe paski senpai Kamil Mrozowski,senpai Erwin Pękala.OSU!!!
Zakończenie sezonu sportowego 2016/2017

Dnia 23 czerwca na OSIR Bunkier w Świdnicy odbyło się zakończenie sezonu sportowego 2016/2017. Odbył się ostatni symboliczny trening oraz nastąpiło podsumowanie sezonu sportowego i wyróżnienie najlepszych zawodników.Archiwum 2016-2017
Archiwum 2015-2016
Archiwum 2014-2015
Archiwum 2013-2014
Archiwum 2012-2013
Archiwum 2011-2012