Aktualności


2 sierpnia 2015

Crossfit w sierpniu

Już od sierpnia zapraszamy młodzież i dorosłych na siłowe zajęcia obwodowo- stacyjne (Crossfit), które odbywają się w tym miesiącu w każdą środę o godz. 19.00 Dojo. ul. Dworcowa 31.


21 lipca 2015

42. WSCHODNIO-EUROPEJSKI OBÓZ LETNI KRAKÓW 2015

16-19 lipca 2015 na obiektach AWF w Krakowie odbył się 42.Europejski Letni Obóz Kyokushin z udziałem ponad 200 uczestników z Czech, Estonii, Hiszpanii, Iranu, Niemiec, Mołdawi i Polski. Prowadzącymi treningi byli Prezydent EKF shihan Antonio Pinero 8 dan oraz shihan Javier Lezcano mistrz Świata w kata oraz mistrz Europy w kumite. Treningi odbywały się 4 razy dziennie zgodnie z programem shihan Andrzeja Drewniaka ukierunkowanym na doszkalanie kierowników ośrodków i instruktorów. W ramach obozu odbyło się Zgrupowanie KN z udzialem 20 zawodników oraz 3 trenerów: shihan A. Drewniaka, sensei M. Sokołowskiego i sensei R. Wajgelta.

16 lipca odbyło się Spotkanie Prezydenta A.Pinero z reprezentantami krajów uczestniczącymi w obozie. Omówiono perspektywy rozwoju i współpracy w Ramach EKF i KWF ze szczególnym uwzględnieniem uczestnictwa w Mistrzostwach Europy w Istambule w 2016 roku oraz drugich Mistrzostwach Świata KWF.

W obozie wzięli udział instruktorzy, zawodnicy i członkowie naszego klubu: sensei Eliasz Madej, sensei Tomasz Madej, sensei Piotr Gądek, sensei Andrzej Drgas, sempai Joanna Kalinowska. Pod koniec obozu odbył się egzamin na stopnie Kyu i Dan. Na kolejne stopnie mistrzowskie zdali sensei Tomasz Madej 2 Dan i sensei Piotr Gądek 2 Dan, oraz na stopień uczniowski Joanna Kalinowska 2 Kyu. Pierwsza część egzaminu dla zdających na stopnie mistrzowskie trwała aż 4 godziny, obejmowała przede wszystkim kihon i kata oraz część wytrzymałościową. W drugiej części egzaminu odbyło się kumite. Od przyszłego roku każdy kto będzie chciał podejść do egzaminu na stopień mistrzowski będzie musiał uczestniczyć w przynajmniej dwóch wcześniejszych europejskich obozach w Krakowie- takie postanowienie przekazał shihan A. Pinero. Gratulujemy naszym sensei i sempai i zachęcamy do uczestnictwa w obozach.19 lipca 2015

Letni Obóz Karate- Międzywodzie 27.06.-10.07.2015

Obóz Letni -galeria

24 czerwca 2015

Egzamin na stopnie kyu 22.06.2015

Egzamin -galeria

17 czerwca 2015

Przesilenie letnie

21 czerwca przypada przesilenie letnie. W dniu tym jak i w dniach poprzedzających oraz kilku dniach po tym terminie, na ziemię kierowana jest największa dawka promieniowana kosmicznego, wpływającego korzystnie na poprawę naszych sił witalnych. Szczególnie dużo pozytywnej energii gromadzi się w tak zwanych ”miejscach mocy”. Warto w tych dniach skorzystać z tego dobrodziejstwa jakie daje nam Matka Natura i rozpocząć swoją wędrówkę w poszukiwaniu tych miejsc. Chętnych do zapoznania się z pozytywną energią kręgów oraz energetycznymi pozycjami runicznymi zaprasza w najbliższą sobotę 20 czerwca o godzinie 18.30 świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji Bunkier . Prowadzenie Eliasz Madej.15 czerwca 2015

Aśka Kalinowska brązową medalistką akademickich Mistrzostw Polski

6 czerwca 2015 r. w Hali Studium Wychowania Fizycznego i Sportu Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie odbyły się II Akademickie Mistrzostwa Polski Kyokushin z udziałem 104 zawodników reprezentujących 25 akademickich klubów. Otwarcia dokonali Dyrektor MDK "DH" Aleksandra Grodecka, Prezes MTSR "Sowiniec" Wojciech Wansner i Kierownik SWFiS UJ Witold Ziara. Sędzią głównym był shihan Andrzej Drewniak, sędzią technicznym sensei Robert Kopciowski. Obsługę komputerową, speakerkę i losowanie realizował sensei Edward Urbańczyk. Obsługę medyczną pełnił dr Krzysztof Mawlichanów. Patronat prasowy sprawował Dziennik Polski a relacja live została wykonana na stronie www.live.malopolskatv.pl

Dobrze zaprezentowała się zawodniczka naszego klubu zdobywając III miejsce. Jest to kolejny trzeci udział Aśki w mistrzostwach w ciągu ostatnich 3 tygodni. Wcześniej wystartowała w Mistrzostwach Europy w Estonii oraz Mistrzostwach Polski w Koszalinie.


14 czerwca 2015

Uwaga zmiana godzin treningów!!!

Trening we wtorek 16.06.2015 przełożony z godziny 17.30 na godzinę 18.00 !!!

Trening z czwartku 18.06.2015 przeniesiony na środę 17.06 na godzinę 18.00!!! (połączone wszystkie grupy dziecięce, przygotowanie pod kątem egzaminu, są to ostatnie zajęcia)

Poniedziałek i środa godziny treningów bez zmian!!!

Zajęcia dla grup z PSP 7: poniedziałek i środa godzina 18.00, Dojo ul. Dworcowa 31, połączone grupy.

Zakończenie sezonu sportowego piątek 26.06 (piątek) godzina 17.00 - OSiR BUNKIER Świdnica. Zabieramy kimona.


14 czerwca 2015

Strona na Facebook sekcji PSP 7

Z okazji 10- lecia istnienia sekcji karate psp7 powstała strona poświęcona sekcji na Facebooku. Na stronie znajdują się zdjęcia i filmiki wcześniej nie publikowane w internecie. Strona jest jeszcze w budowie ale można już zobaczyć zdjęcia z pierwszego sezonu instnienia sekcji w latach 2005/2006. Adres na FACEBOOKU to : Sekcja karate psp7.


8 czerwca 2015

Uwaga informacja!!!

Egzamin czerwiec 2015

Egzamin na stopnie kyu dla grupy początkującej i średniozaawansowanej dzieci (10.1-9.3 kyu) odbędzie się 22 czerwca (poniedziałek) godzina 17.00 Dojo ul. Dworcowa 31!!!

Egzamin na stopnie kyu dla grupy zaawansowanej młodzieży i dorosłych odbędzie się 22 czerwca (poniedziałek) godzina 18.30 Dojo ul. Dworcowa 31 !!!

Proszę o dokonywanie wpłat na egzamin na treningu poprzedzającym egzamin, aby w dniu egzaminu nie było zamieszania.
Osoby, które nie mają uregulowanych składek członkowskich nie będą dopuszczone do egzaminu!!!


Zakończenie sezonu sportowego 2014/2015

Uroczyste zakończenie sezonu odbędzie się 26 czerwca (piątek) o godzinie 17.00 na Ośrodku Sportu i Rekreacji "Bunkier" w Świdnicy. Proszę o zabranie kimona do ostatniego treningu w sezonie 2014/2015. W programie wspólny trening, podsumowanie sezonu sportowego, grillowanie, inne atrakcje. Podczas zakończenia odbędzie się spotkanie informacyjne na temat obozu w Międzywodziu.


8 czerwca 2015

Ulotka- Międzywodzie 2015
3 czerwca 2015

Karta Obozowa - Międzywodzie 2015

KARTA OBOZOWA do wypełnienia -pobierz.

Więcej informacji o obozie juz wkrótce


Piknik rekreacyjno-sportowy- 31.05.2015 Świdnica

W ostatnią niedzielę maja na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji Bunkier odbył się kolejny Piknik Sportowo-Rekreacyjny. Celami pikniku był masowy udział wzystkich biorących w nim udział we wszelkiego rodzaju grach, konkursach i konkurencjach sportowo-rekreacyjnych, ale również coroczne zbieranie funduszy na pomoc dla osób pokrzywdzonym przez los.

Pomimo odbywających się w tym dniu w Zielonej Górze i okolicy wielu innym imprezom, dość liczna ilość zwolenników aktywnego spędzenia wpolnego czasu pojawiła się na pikniku. Jak zwykle dużym zainteresowaniem cieszyły się konkurencje szczelania z łuku, z wiatrówki, paintbola, rzuty lotkami do balonów, rzuty piłeczkami do piramidy ustawionej z puszek, wspinaczka, kręgle, a najmłodsi licznie oblegali 15 metrową tyrolkę .Aby uczestniczyć w dwukrotnym losowaniu nagród ufundowanych przez nasz klub oraz przez Gminę Świdnica, konieczny był udział przynajmniej w sześcu konkurencjach. Sympatyczne pluszaki, piłki oraz klubowe kalendarze trafiły do tych, którym dopisało przysłowiowe szczęście.

Na rehabilitację Bartka z Letnicy do puszek zebrano łącznie nieco ponad 1800 złotych. Tegoroczny IV Bieg Szlakiem Kamiennych Kręgówna na dystansie blisko 5 kilometrów rozgrywano w 3 grupach wiekowych. W grupie do 12 lat zwyciężył Jacek Słotwiński, do 15 lat pierwsze miejsce przypadło dla Damiana Wierzowieckiego\ 3 w ogólnej rywalizacji\, a zwycięzcą w najstarszej grupie + 15 lat został Radek Bekus ze Świdnicy, który pokonał trasę biegu z czasem 17 minut i 58 sekund. Zapraszamy na kolejny piknik za rok.

Galeria wkrótce


30 maja 2015

42. Mistrzostwa Polski Seniorów Koszalin 30.05.2015


Sensei Marek i sensei Tomek brązowymi medalistami Mistrzostw Polski

30 maja 2015 odbyły się w nowoczesnej Hali Sportów Walki w Koszalinie 42. Mistrzostwa Polski Seniorów Kyokushin z udziałem około 120 zawodników z 46 ośrodków Kyokushin. Uroczystego otwarcia dokonali Prezydent Miasta Koszalin, Prezes PZK Maciej Sokołowski i Wiceprezes Andrzej Drewniak. Organizatorem był Koszaliński Klub Karate Kyokushin kierowany przez sensei Andrzeja Kłujszo. W Mistrzostwach wystartowali zawodnicy z trzech organizacji I.K.O, Shin oraz KWF, które podlegają pod Polski Związek Karate.

Dobrze zaprezentowali się zawodnicy naszego klubu, sensei Tomek i sensei Marek po zaciętych i wymagających walkach wywalczyli brązowe medale. Marek stoczył dwie walki, pierwszą wygrał zdobywając wazari, uderzeniem w bark, druga niestety przegrał po dogrywce z obecnym zdobywca Pucharu Polski Wojtkiem Żydkiewiczem. Tomek wygrał dwie walki eliminacyjne w obydwóch zdobywając wazari, kopnięciem mawashi, niestety w półfinale przegrał po niesłusznym werdykcie po 2 dogrywkach ze zwyciązcą Mistrzostw. Nie udało się tym razem sensei Marcinowi Żukowi, Marcin wygrał swoją pierwsza walkę, następną przegrał o wejście do półfinału. Podobnie nie udało się sempai Aśce, która również przegrała walkę o wejście do półfinału.
Piknik Sportowo-rekreacyjny - 31.05.2015

31 maja\niedziela\ od godziny 14.00 na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji Bunkier w Świdnicy odbędzie się kolejny piknik sportów walki. W trakcie pikniku będzie możliwość aktywnego spędzenia wolnego czasu biorąc udział w wielu ciekawych rozgrywkach i konkurencjach. Tradycyjnie piknik rozpocznie się biegiem Szlakiem Kamiennych Kręgów na dystansie ok.5 kilometrów do którego serdecznie zapraszamy wszystkich zwolenników biegania.

Wzorem roku ubiegłego biorąc udział w konkursach wspomagać będziemy rehabilitację 25 letniego Bartka z Letnicy, który podczas skoku do wody doznał urazu kręgosłupa i obecnie porusza się na wózku. Rada Sołecka z Letnicy zabezpieczy pyszne wypieki, kawę, herbatę, a być może również wojskową grochówkę. Prosimy o zabranie kocy do siedzenia oraz pełne kieszenie drobniaków, które będą zbierane do puszek .

Życzymy dobrej zabawy- Zarząd ZKS Karate.


24 maja 2015

Mistrzostwa Województwa lubuskiego Kożuchów 23.05.2015


Dnia 23 maja 2015 roku w Kożuchowie z udziałem blisko 220 zawodników z 11 ośrodków odbyły się Otwarte Mistrzostwa Województwa lubuskiego w Karate Kyokushin. Organizatorem był Nowosolski Klub Karate. Sędzia głównym był shihan Krzysztof Dubiel.

Bardzo dobrze zaprezentowali się zawodnicy naszego klubu zdobywając poszczególne lokaty:
kumite seniorów +75 kg: 1 m Konrad Uglik, 2 m Dawid Tajchert, kumite juniorów 16-17 lat +70kg 1m Erwin Pękala, kumite lekki kontakt kadetów młodszych 10-11 lat -45kg 1m Jacek Słotwiński, kumite lekki kontakt kadetów młodszych 10-11 lat +45 2m. Mateusz Gregorczuk, 3m Mikołaj Chryniewicz, Kumite bez kontaktu 8-9 lat 1m Oskar Gawrysiak, kumite bez kontaktu do 7 lat: 2m Jakub Wierzowiecki, 3m Mikołaj Lisiecki, kumite semi kontakt młodziczek 14-15 lat 1m Natalia Koziełło, Kata chłopców do 9 lat 1m Kamil Pawlak, 2m Oskar Gawrysiak, Kata kadetów młodszych 10-11 lat 2m Jacek Słotwiński, Kata kadetów 12-13 lat 3m Szymon Słotwiński, kata juniorów 2m. Pękala Erwin, kata dziewcząt do 9 lat. 2m Alicja Kołodziej, kata młodziczek 14-15 lat 1 m Natalia Koziełło, kata juniorek 2m Nikola Czerwonka.

Nasz klub drużynowo zdobył 1 miejsce wyprzedzając ośrodki z Lubinia i Nowej Soli. Najlepszą zawodniczką została Natalia Koziełło, a zawodnikiem Erwin Pękala.

Gratulujemy sukcesów naszym zawodnikom.

Mistrzostwa Województwa 2015 -galeria

Lista osób letni obóz- Międzywodzie 2015

Lista osób -pobierz.


20 maja 2015

Sukces ZKS na Mistrzostwach Europy w Estonii

29. MISTRZOSTWA EUROPY ESTONIA 2015

15-17 maja 2015 odbyły się w Kohtla-Jarve, Estonia 29. Mistrzostwa Europy Kyokushin w kategoriach wagowych z udziałem 268 zawodników z 22 krajów w tym Japonii. 16 maja Mer miasta Kohtla dokonał uroczystego otwarcia mistrzostw. Honorowymi gośćmi byli: członek Parlamentu Estoni, Prezydent EKF Antonio Pinero, Sekretarz generalny Andrzej Drewniak, Skarbnik Lars Hogquist i Sekretarz KWU Sergey Suvorov. Sędzią głównym był shihan A. Pinero .

Bardzo dobrze jak na tak dużą rangę zawodów zaprezentowali się nasi zawodnicy, jest to wielki sukces dla naszego klubu, gdzie na Mistrzostwach Europy zdobyliśmy aż tyle medali, wcześniej mieliśmy tylko dwa brązowe medale na Mistrzostwach Europy w Legnicy w 2013 roku.

Wyniki naszych zawodników:

Erwin Pękala 1 miejsce kumite 16-17 lat -80kg, Aneta Żuk 2 miejsce kumite senior +65 kg, Tomasz Madej 2 miejsce kumite senior- 75 kg, Marcin Żuk 3 miejsce kumite senior - 80kg, Andrzej Drgas 3 miejsce kumite +35 lat, Joanna Kalinowska 3 miejsce kumite senior - 60 kg , Michał Pawlak 3 miejsce kumite - 65kg- 14-15 lat, Dominik Giszter 3 miejsce kumite - 75 kg -14-15 lat.Tuż za podium na pozycji 4 w konkurencji kata uplasował się najmłodszy z naszych uczestników Damian Wierzowiecki.

W klasyfikacji generalnej Mistrzostw, Polska wyprzedziła Bułgarię oraz Rosję. To już kolejny tak wielki sukces naszych zawodników w ostatnim czasie i nawet całodobowa podróż na miejsce startu \wschodnia ściana Unii Europejskiej\ nie przeszkodziła w dobrym występie. Shihan Andrzej Drewniak osobiście pogratulował tak dobrych wyników osiągniętych przez naszych zawodników. Następne Mistrzostwa Europy odbędą się w Istambule w Turcji. Wielkie brawa dla naszych zawodników za włożenie serce w walkach na macie i brawa dla trenerów za doskonałe przygotowanie zawodników do Mistrzostw.

Mistrzostwa Europy 2015 -galeriaMistrzostwa Polski Kick-boxing - Leszno 2015

W dniach 08-10. maja w Lesznie z udziałem ok. 360 zawodników i zawodniczek z całej Polski odbyły się Mistrzostwa Polski Kick-Boxingu Seniorów i Kadetów w formułach light contact (LC) i pointfighting (PF)

Bardzo dobrze na zawodach zaprezentował się nasz zawodnik w kat. wag.63 kg LC Michał Pawlak podopieczny sensei Mariusz Cielepa(Michał trenuje również w klubie Gwardia Zielona Góra sekcja kick-boxingu). Michał po dwóch wygranych walkach uległ w trzeciej walce późniejszemu mistrzowi polski.
Mistrzostwa Województwa Kożuchów 23.05.2015

Regulamin Mistrzostw Województwa Kożuchów 23.05.2015:-pobierz.


Międzynarodowe Mistrzostwa Pomorza- Szczecin 9.05.2015

W dniu 9.05. 2015 w Szczecinie na Hali Miejskiej zostały rozegrane Międzynarodowe Mistrzostwa Pomorza Kyokushin Karate, którego organizatorem był Szczeciński Klub Sportowy Husaria. Sędzią głównym był sensei Andrzej Kłujszo. Łącznie w rywalizacji udział wzięło ponad 330 zawodników z 25 ośrodków z całego kraju, Niemiec i Białorusi. W klasyfikacji drużynowej wywalczyliśmy silne III miejsce.

W konkurencji kumite bez kontaktu do 7 lat- 3 miejsce- Gracjan Opaczyński, kumite bez kontaktu do 8 lat - 1 miejsce Kamil Pawlak, 3 miejsce Jakub Wierzowiecki, Kumite senior do 70 kg 1 miejsce Paweł Radczyc, kumite do 80kg 1 miejsce Dawid Tajchert, kumite seniorów pow. 80 kg 1 miejsce Konrad Uglik, kategoria kumite do 10 lat 1 miejsce Nikola Moryson, kumite kadetek do 40 kg 3 miejsce Kinga Prokopowicz i Oliwia Moryson, Kumite juniorek do 55 kg - 2 miejsce Nikola Czerwonka, 3 miejsce Aleksandra Poźniak, kumite lekki kontakt do 8 lat -3 miejsce-Sebastian Kostrzewa, kumite do 8 lat 3 miejsce Walerys Karolina, kumite lekki kontakt do 11 lat +40 kg - 2 miejsce Mateusz Gregorczuk. W klasyfikacji drużynowej wywalczyliśmy silne III miejsce.

28 kwietnia 2015

VIII OTWARTE MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA LUBUSKIEGO W KARATE KYOKUSHIN O PUCHAR BURMISTRZA KOŻUCHOWA.


Termin i miejsce: 23.05.2015 r.- Zamek Kożuchów

Zgłoszenia do 14.05.2015 u swoich sensei.
Dofinansowania do wyjazdu dla naszych zawodników można dokonać na Konto: PKO 64 1020 5402 0000 0102 0117 6536 Zielonogórski Klub Sportowy Karate


23 kwietnia 2015

WALNE ZEBRANIE SPRAWOZDAWCZO-WYBORCZE CZŁONKÓW KLUBU.


12 maja \wtorek\ w siedzibie klubu Dworcowa 31 Dojo o godzinie 19.00 odbędzie się Walne Zebranie członków klubu. Według statutu pełnoprawnymi członkami są osoby w wieku + 16 lat\rocznik 1998 i starsi\. Prosimy o niezawodne przybycie wszystkich upoważnionych. Porządek obrad przewiduje min.-wybór komisji mandatowej, sprawozdanie z działalności w ostatnich 4 latach, wybór zarządu i komisji rewizyjnej. Planowany czas zakończenia godz.21.00.


23 kwietnia 2015

Letni Obóz Karate- Międzywodzie 2015


W dniach od 27 czerwca do 7 lipca w Międzywodziu planowany jest tegoroczny letni obóz członków naszego klubu. W tym roku do dyspozycji mamy 35 miejsc w aneksach z łazienkami. Ze względu na konieczność podpisania umowy z ośrodkiem prosimy o dokonanie wpłaty zaliczki w kwocie 300 zł do dnia 10 maja. Całkowity koszt obozu to kwota 1200 zł.\kolejne raty do 10 czerwca-500 zł, do 30 czerwca -400 zł\.
Konto: PKO 64 1020 5402 0000 0102 0117 6536 Zielonogórski Klub Sportowy Karate.W raz z nami na ośrodku, w tym samym czasie będą kluby z Nowej Soli, Grodziska, Gubina i Lipna.


20 kwietnia 2015

V Turniej Samuraj- 18.04.2015


Ostatni w tym sezonie turniej klubowy Samuraj V, który odbył się w sobotę 18 kwietnia zgromadził 70 najmłodszych zawodników. Tradycyjnie rywalizowano w konkurencji kata, grapplingu i kumite w trzech grupach wiekowych.

W kata rocznik 2006 i młodsi I miejsce wywalczyła Alicja Kołodziej, II mc przypadło dla Kamila Pawlaka, a III lokata dla Macieja Czuraby. W grupie rocznik 2004-2005 I miejsce zdobył Jacek Słotwiński, II miejsce Hanna Witkowska, III miejsce Zuzanna Olichwer. W grupie rocznik 2002-2003 I miejsce Szymon Słotwiński, II mc Kacper Borek, III mc Maciej Rzesiowski .

W konkurencji Grapplingu w grupie wiekowej 2006 i młodsi w kategoii do 30 kg I mc Jakub Wierzowiecki, II mc Zofia Olichwer, IIImc Wiktor Ławniczak.
+ 30 kg I mc Maciej Czuraba, II mc Mikołaj Kozikowski, III mc Bartłomiej Żółkiewski. Rocznik 2004-2005 kat do 40 kg I mc Jacek Słotwiński, II mc Hanna Zaleska, III mc Filip Szumowski + 40 kg I mc Mikołaj Hryniewicz, II mc Mateusz Janowicz, III mc Gregorczuk Mateusz. Rocznik 2002-2003 kat do 35 kg I mc Damian Wierzowiecki, II mc Kinga Prokopowicz, III mc Marcel Stępniewski, kat + 35 kg I mc Szymon Słotwiński, II mc Sebastian Hryniewicz , III mc Mateusz Kolasa.

W konkurencji walk w grupie rocznik 2004-2005 I mc Szymon Duchnicz, II mc Mateusz Gregorczuk, III mc Sebastian Hryniewicz. Rocznik 2002-2003 do 40 kg I mc Damian Wierzowiecki, II mc Michał Mundzik, III mc Kinga Prokopowicz, kat+ 40 kg I mc Szymon Słotwiński, II mc Karol Berliński, III mc Sebastian Hryniewicz.

Wkrótce podsumowanie wszystkich 5 edycji Samuraja w postaci generalnego rankingu dotychczasowych zmagań. Zwycięzcom gratulujemy!

Turniej karate dla dzieci-Samuraj V -galeria

III Ogólnopolski Turniej Sztuk Walk o Puchar Prezydenta Miasta Zielona Góra 2015

OTSWoPP Zielona Góra 2015-galeria

10 kwietnia 2015

Zagłosuj na naszego zawodnika Kamila Mrozowskiego!!!


Zawodnik ZKS Karate Kamil Mrozowski bierze udział w Programie Stypendialnym Uniwersyteckiej Szkoły Kształcenia Indywidualnego.
Prosimy o oddanie głosów na naszego zawodnika, z jednego komputera, telefonu (przez internet) można oddać tylko jeden głos, dlatego każdy jest tak bardzo ważny. Trzeba wejść na stronę www.uski.edu.pl, następnie wybrać PROGRAM STYPENDIALNY, wybrać GŁOSOWANIE DLA WSZYSTKICH a tam gdzie nazwisko ucznia wpisać MROZOWSKI.
Można też bezpośrednio wpisać taki adres http://www.uski.edu.pl/?page=ankieta, tam gdzie nazwisko ucznia wpisać MROZOWSKI i oddać głos – nie ma za to żadnej opłaty.

Kamil jest uczniem II klasy Gimnazjum nr 6 w Zielonej Górze, od 8 lat jestem zawodnikiem Zielonogórskiego Klubu Sportowego Karate Kyokushin w Zielonej Górze i w maju tego roku będzie reprezentował Klub - Zieloną Górę - Polskę w Mistrzostwach Europy w Estonii.8 kwietnia 2015

Uwaga Turniej!!!


.

Dnia 18 kwietnia (sobota) w Dojo ul. Dworcowa 31, odbędzie się kolejna edycja klubowego turnieju Samuraj V.
Godz.10.00 kata
Godz. 12.00 grappling
Godz. 13.30 kumite

Zapraszamy naszych klubowiczów do uczestnictwa w turnieju!


Międzynarodowe Mistrzostwa Pomorza Kyokushin Karate- Szczecin 09.05.2015r. zgłoszenia do dnia 19.04.2015r.i płatność u sensei, przypominamy o badaniach lekarskich do kumite!!!


16 marca 2015

Mistrzostwa Makroregionu Zachodniego- Grodzisk Wlkp. 14.03.2015


14 marca w Grodzisku Wielkopolskim odbyła się tegoroczna edycja Mistrzostw Makroregionu Zachodniego w których startowali zawodnicy naszego klubu. Ogólnie w rywalizacji uczestniczyło blisko 190 zawodników z 25 ośrodków z 5 województw : pomorskie, zachodnio-pomorskie, kujawsko-pomorskie, wielkopolskie i lubuskie.

Reprezentanci naszego klubu wywalczyli 9 medali. Złoto przypadło dla Joanny Kalinowskiej kat . do 60 kg i Tomasza Madeja kat . do 75 kg, medale srebrne wywalczyli: Kamil Mrozowski kat. do 65 kg \młodzik\, Natalia Koziełło kat. + 55 kg \młodzik\ Marcin Żuk kat. do 80 kg. Brąz wywalczyli: Aleksandra Poźniak kat do 55 kg\ junior\, Erwin Pękala + 75 kg \junior\, Paweł Radczyc kat. do 70 kg senior, Bartosz Galiński +80 kg senior. Drużynowo reprezentacja wywalczyła 3 miejsce za zespołami z Koszalina i Mielna.2 marca 2015

IV Turniej Samuraj- 28.02.2015


28 lutego z udziałem 50 uczestników odbyła się kolejna edycja Samuraja. Pomimo trwających ferii zimowych liczna grupa rywalizowała w konkurencji kata, grapplingu oraz walk lekkiego kontaktu. Kolejna planowana edycja \ostatnia w tym sezonie\ Samuraj V to 18 kwietnia 2015.

Wyniki samuraj IV- pobierz.


Turniej karate dla dzieci-Samuraj IV -galeria

Mistrzostwa Regionu Kujawsko-Pomorskiego- Bydgoszcz- 7.02.2015

13 medali wywalczyła ekipa naszego klubu biorąca udział w XIV Mistrzostwach Regionu Kujawsko-Pomorskiego. Ogółem w zawodach startowało 150 zawodników z 14 klubów. Rywalizacja odbywała się w 3 konkurencjach :kata, grapplingu i kumite semi kontakt. Nasi wrócili do domu z 4 złotymi, 5 srebrnymi i 4 brązowymi medalami. Oskar Gawrysiak w grupie do 9 lat wywalczył 3 medale; złoty w grapplingu i srebrne w kata i kumite, Jacek Słotwiński w grupie do 11 lat w kumite zdobył brązowy medal. W tej samej grupie wiekowej Mikołaj Hryniewicz w grapplingu wywalczył 3 miejsce. W grupie kadetów Kacper Borek w kat. do 40 kg był drugi, a w kat.+ 40 kg 3 miejsce zdobył Sebastian Hryniewicz \oboje w grapplingu\, Dominika Antosik w konkurencji kata wywalczyła 2 miejsce. W grupie młodzika 2 złote medale \kumite i grappling\ wywalczył Kamil Mrozowski, a Michał Pawlak w tej samej kategorii wagowej w kumite zdobył srebro. W grupie juniora złoto przypadło dla Erwina Pękali, a 3 miejsce dla Dominika Gisztera w kumite + 65 kg.

Blisko 10 godzinna rywalizacja dostarczała wielu emocji, choć nie obyło się bez niepotrzebnych przerw \ druk dyplomów, przerwy pomiędzy kategoriami, zbyt mała ilość sędziów\co niepotrzebnie przedłużyło zawody. To były pierwsze tegoroczne zawody o zasięgu ogólnopolskim, gdzie nasi zawodnicy rywalizowali z zawodnikami z innych województw. Szczególne podziękowania należą się dla rodziców, którzy zorganizowali transport, co umożliwiło tak liczny udział naszych zawodników w turnieju.


Egzamin 29.01.2015- zdjęcia

Zobacz zdjęcia z egzaminu!!!


Kalendarz imprez sportowych na 2015 rok.

Kalendarz imprez 2015:-pobierz.


Uwaga egzamin!!!

Egzamin dla grup zaawansowanych odbędzie się 6 lutego o godzinie 18.00. w Dojo ul. Dworcowa 31!!!
1 lutego 2015

Gala i bal sportowy 2015


W piątek 30 stycznia 2015 roku w Drzonkowie odbyła się Gala Lubuskiego Sportu "Gazety Lubuskiej", na której poznaliśmy najpopularniejszych i najlepszych sportowców ubiegłego roku. Nie zabrakło również reprezentantów naszego klubu oraz triumfatorki plebiscytu sensei Anety Żuk, która w plebiscycie sportowym zebrała 36252 głosów. Podczas gali zostały wręczone nagrody najlepszym i najpopularniejszym sportowcom Ziemi lubuskiej, po uroczystej gali odbył się bal, na którym bawili się min. przedstawiciele lubuskiego sportu, zawodnicy oraz władze miasta i działacze sportowi. Podczas uroczystej gali mogliśmy podziwiać występy finalistów programu "Mam Talent" - Acroart i Bereniki Nienadowskiej. Mamy nadzieję, że to nie ostatnia lubuska gala sportowa, w której występują nasi zawodnicy. Gratulujemy naszej Mistrzyni.

30 stycznia 2015

Egzamin na stopnie KYU


W Dniach 28 i 29 stycznia 2015 odbyły się egzaminy dla dzieci na stopnie Kyu początkujących i średniozaawansowanych, w których wzięło udział blisko 100 młodych karateka. Po wyczerpujących ćwiczeniach i sprawdzeniu umiejętności technik karate, jednak nie wszystkim udało się przejść pozytywnie egzaminu na dalszy stopień wtajemniczenia. Egzamin pokazał, że oprócz umiejętności technik liczy się również silna wola, charakter oraz dyscyplina i skupienie na wykonywanych zadaniach. U niektórych zauważono duży postęp, zaangażowanie i pewność w prezentowaniu technik karate, jednak byli też niestety tacy, u których zauważono pewne braki w postawie i technikach, jeszcze trzeba dużo treningów, aby poprawić swoje umiejętności a przede wszystkim skupieniu się na wykonywanych technikach. Gratulujemy Wszystkim zdanego egzaminu. Galeria już wkrótce.24 stycznia 2015

III Turniej Samuraj- 24.01.2015


Dnia 24 stycznia w sali przy ul. Dworcowej 31 odbyła się trzecia edycja klubowego turnieju - Samuraj. W Turnieju wzięło blisko 70 młodych zawodników z sekcji sensei Eliasza Madeja, sensei Mariusza Cielepy, sensei Marcina Żuka i sensei Tomasza Madeja. Zawodnicy rywalizowali w konkurencji kata, grappling oraz kumite lekki kontakt. Po raz pierwszy grupy starsze zaczynały walkę ze stójki. Kolejna edycja Samuraja 28 lutego w Dojo w godzinach 10.00-14.00. Zapraszamy!!

Oto wyniki -III Samuraj:-pobierz.

Zobacz galerię!!!


23 stycznia 2015

sensei Aneta Żuk najpopularniejszym sportowcem województwa lubuskiego!!!Plebiscyt "Lubuski Sportowiec Roku 2014" podczas swojego trwania dostarczał nam wielu emocji, gdyż w trakcie głosowania liderzy zmieniali się niejednokrotnie. W etapie wojewódzkim największą rywalizację obserwowaliśmy pomiędzy Anetą Żuk a Krzysztofem Kasprzakiem. Raz na miejscu pierwszym znajdowała się zawodniczka karate z Zielonej Góry, a raz kapitan Stali Gorzów. Oboje mieli ogromnie wsparcie swoich fanów i nikt tak naprawdę nie był w stanie odpowiedzieć na pytanie, kto zatriumfuje? Ostatecznie zwyciężczynią etapu wojewódzkiego została Aneta Żuk, która zdobyła 36.252 głosy. Drugie miejsce zajął Krzysztof Kasprzak z wynikiem 33.793 głosów, a podium zamknął Mateusz Kieliszkowski(red.lubuska).

Wszystkim, którzy oddawali głosy na naszą zawodniczkę serdecznie dziękujemy, dzięki Waszym głosom po raz kolejny udowodniliśmy, że jesteśmy wielką rodziną Kyokushin i można liczyć na Wasze wsparcie do samego końca. Nie tylko wygrana naszej zawodniczki cieszy, ale również to, że pokazaliśmy jak nasz sport jest popularny podobnie jak żużel, czy inne sporty. Jest to również promocja naszego klubu i wielki zaszczyt, że oprócz Mistrzyni Świata i najpopularniejszej zawodniczki mamy również wspaniałych sympatyków, członków, rodziców i przyjaciół naszego klubu karate.

Jeszcze raz dziękujemy za Wasze wsparcie!!! - Zarząd ZKS Karate


21 grudnia 2014

XXXI PUCHAR POLSKI SENIORÓW XI PUCHAR POLSKI JUNIORÓW MŁODSZYCH I MŁODZIKÓW BIAŁA PODLASKA - 2014


Dnia 13 grudnia 2014 w nowo wybudowanej Hali PSW w Białej Podlaskiej odbyły się: XXXI Puchar Polski seniorów i XI Puchar Polski juniorów i młodzików z udziałem rekordowej liczby około 400 zawodników z 87 ośrodków. Sędzią głównym był shihan Andrzej Drewniak a sędzią technicznym shihan Jacek Czerniec. Ze względu na liczbę uczestnikow i wielkość sali konkurencje były rozgrywane na 4 matach. Organizatorem tego rekordowego PP był Bialski Klub Karate Kyokushin prowadzony przez sensei Ariela Miszczyniuka.

W zawodach uczestniczyli zawodnicy naszego klubu zdobywając dobre lokaty: Marcin Żuk III mc. kumite-80kg, Joanna Kalinowska III mc. kumite-60kg, Natalia Koziełło II mc. kumite lekki kontakt młodziczek, Dominik Giszter i Kamil Mrozowski II mc. Walki Reżyserowane. Gratulujemy naszym zawodnikom i życzymy dalszych sukcesów.


21 grudnia 2014

Zaczynamy plebiscyt na najpopularniejszego sportowca województwa lubuskiego


Prosimy o oddawanie głosów na nasza Mistrzynie Świata sensei Anetę Żuk, walczymy o wygraną.
Wyślij SMS na nr 72355 w treści wpisujemy woj.20, koszt 2,46. Prosimy o Wasze głosy. Głosować można do 23 stycznia 2015 roku!!!

Możesz również głosować na stronie "Gazety lubuskiej" :

wejdź tutaj aby zagłosować!!!8 grudnia 2014

Spotkanie opłatkowe- zdjęcia do kalendarza 2015


Dnia 22 grudnia (poniedziałek) godzina 17.00, ul. Dworcowa 31 (DOJO) odbędzie się spotkanie opłatkowe dla wszystkich grup ćwiczących w ZKS Karate. Głównym celem jest wykonanie wspólnego zdjęcia do kalendarza na 2015r oraz prezentacja zdjęć podczas pobytu w Japonii. Wszyscy przebierają się w karategi. Prośba do rodziców o upieczenie blaszki ciasta. Obecność obowiązkowa. OSU!!!


20 listopada 2014

Mistrzostwa Polski Młodzieżowców- Włocławek 2014


Srebrna Aśka i brązowy Konrad!

Z dwoma medalami wrócili z Włocławka, gdzie odbywały się Mistrzostwa Polski Młodzieżowców nasi zawodnicy . W kategorii do 65 kg drugie miejsce wywalczyła Joanna Kalinowska, która w drodze do finału stoczyła 3 dynamiczne walki, a dopiero w finale musiała uznać wyższość zawodniczki z Wrocławia. Konrad Uglik wygrywając zaciętą walkę przez wazari w ćwierćfinałach, doznał kontuzji kolana i tym sam musiał zadowolić się medalem brązowym. Dla przypomnienia w ubiegłorocznej edycji MPM również nasi zdobyli 2 medale; Galiński Bartek srebro, Koj Grzesiek brąz.17listopada 2014

Dresy Klubowe!!


Wszystkich zainteresowanych zakupem klubowych dresów prosimy o kontakt do swoich sensei.
Dresy wykonane z poliestru firmy "COLO", rozmiar wg. podanej skali, na plecach nadruk znaczek "honbu"+ napis "Zielonogórski Klub Sportowy Karate", dresy koloru czarnego z czerwonymi wszywkami. Koszt kompletu ok. 180zł
14 listopada 2014

Mistrzostwa Świata Japonia 2014r. - Galeria cz.1


Mistrzostwa Świata - Zobacz!


3 listopada 2014

Nasza sensei Aneta Żuk Mistrzynią Świata!!!


Dnia 3 listopada 2014 roku w japońskiej stolicy Tokyo- Chiba, odbyły się I Mistrzostwa Świata Karate Kyokushin organizacji KWF. W mistrzostwach startowała reprezentantka naszego klubusensei Aneta Żuk, po bardzo zaciętych pojedynkach zdobyła tytuł MISTRZA ŚWIATA w kategorii kumite +65 kg.31 października 2014

MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ KARATE KYOKUSHIN „KYOKUSHIN CHALLENGE 2014”- 22.11.2014 - Szczecin


Komunikat-pobierz.

Osoby chętne do udziału w zawodach proszę o zgłoszenie się do sensei Tomasza Madeja w nieprzekraczalnym terminie do 4 listopada!!! Do udzaiłu w zawodach dopuszczeni będą zawodnicy posiadający aktualne badania lekarskie.


30 października 2014

Komunikat Mistrzostwa województwa lubuskiego 2014r.


Komunikat-pobierz.


30 października 2014

Grupa dziecięca zaawansowana- 2014r.


Trening 2014 -galeria


14 października 2014

Mistrzostwa Świata Karate Kyokushin- Tokyo 2014


Dnia 13 października sensei Marcin Żuk podpisał umowę z Wójtem Gminy Zielona Góra Mariuszem Zalewskim o dofinansowanie kosztów związanych z wyjazdem na Mistrzostwa Świata, które odbędą się w dniach 2-3 listopada w Japonii.23 września 2014

Zajęcia SP 1 ul. Wyszyńskiego


Przypominamy, że już od 16 września rozpoczeły się zajęcia karate dla dzieci od 7 lat dla grup początkującej i średniozaawansowanej.
Zajęcia odbywają się we wtorki i czwartki o godzinie 17.00, jest to grupa początkująca i średniozaawansowana. Zapraszamy!!!

SP 1 ul. Wyszyńskiego, wtorki i czwartki godzina 17.00!


23 września 2014

Zajęcia karate dla dzieci od 5 lat


Zajęcia ogólnorozwojowe z elementami karate dla dzieci odbywają się w każdy poniedziałek o godzinie 17.00, Sala sportów walki, ul. Dworcowa 31

ul. Dworcowa 31, poniedziałek godzina 17.00!


23 września 2014

Joga już od października!!!


Juz od października zapraszamy na zajęcia jogi, w każdy piątek o godzinie 20.00, sala sportów walki, ul.Dworcowa 31

Joga- galeria


16 września 2014

Korowód Winobraniowy 2014


Korowód winobraniowy-13.09.2014 - galeria

14 września 2014

Ruszają zajęcia Tae-Bo!!!


Po długiej wakacyjnej przerwie rozpoczynają się zajęcia rychowe łączące elementu boksu i karate do muzyki. Zapraszamy wszystkich chętnych, a szczególnie rodziców naszych najmłodszych pociech ćwiczących w klubie. Zajecia we wtorki i czwartki w Dojo przy ul.Dworcowej 31, godzina 20.00. Pierwsze wznowione zajęcia we wtorek 16 września. Zapraszamy!!!


5 września 2014

Treningi karate PSP 7 ul. Zielonogórska


Grupa początkująca- treningi poniedziałek i środa godzina 16.00

Grupa średniozaawansowana - poniedziałek i środa godz 17.00

Grupa zaawansowana - poniedziałek i środa godz 18.00

Treningi dla dzieci od 5 do 12 lat.


1 września 2014

Inauguracja sezonu sportowego 2014/2015


Rozkład zajęć- sensei Tomasz Madej ul. Dworcowa 31 (Dojo)

Grupa zaawansowana młodzieży i dzieci- Poniedziałek i środa godzina 18.00. - pierwsze zajęcia: 8.09.2014r.

Grupa średniozaawansowana dzieci- Wtorek godzina 17.30 i Czwartek godzina 18.15- pierwsze zajęcia: 9.09.2014r.

Grupa dorosłych i młodzieży od 14 lat (grupa mieszana)- poniedziałek i środa godz. 19.00, piątek godz. 18.00

Grupa początkująca dzieci 5-6 lat- poniedziałek godz.17.00 - Pierwsze zajęcia 15.09.2014r. (poniedziałek)


PSP Ochla

SPOTKANIE ORGANIZACYJNE 08.09.2014r O GODZ.17.30

Dzieci od lat 4, młodzież i dorosłych w Publicznej Szkole Podstawowej w Ochli NA TRENINGI ZAPRASZAJĄ Sensei Aneta Żuk 1 dan Sensei Marcin Żuk 1 dan tel.531810159


18 sierpnia 2014

Wieczór Japoński 2014


W niedzielę 24 sierpnia w ośrodku sportowym Bunkier w Świdnicy odbędzie się kolejny Wieczór Japoński.Tradycyjnie planowane są tematyczne konkursy związane z Japonią, chodzenie po gorących żarach, puszczanie lampionów, a także warsztaty i pokazy Tai-Chi prowadzone przez instruktora Józefa Kozanowskiego. Prosimy o zabranie wygodnego ubioru. Rozpoczęcie godzina 17.00. Zapraszamy!


30 lipca 2014

Konsultacja szkoleniowa- Karpacz 2014


W dniach 18.08 do 21.08 w Karpaczu planowane jest coroczne zgrupowanie kondycyjne\ głównie dla kadry młodzików\. Pozostali klubowicze chętni do wzięcia udziału w zgrupowaniu proszeni są o pilny kontakt z sensei w celu dokonania rezerwacji w ośrodku Stokrotka w Karpaczu. Pełny koszt: zakwaterowanie i wyżywienie - 240 zł, dojazd PKS 80 zł, basen 2 x -15 zł .Pełny koszt ok.350 zł. Telefon sensei Eliasz 608459389.25 lipca 2014

Obóz Letni Karate Kyokushin- Pogorzelica 29.06-10.07.2014


Galeria- Pogorzelica 2014


23 lipca 2014

Sensei Eliasz Madej z 4 Dan!!!


41.EUROPEJSKI LETNI OBÓZ KYOKUSHIN

17-20 lipca 2014 na obiektach AWF w Krakowie odbył się 41.Europejski Letni Obóz Kyokushin z udziałem około 240 uczestników z Czech, Hiszpanii, Japonii, Niemiec, Mołdawi, Polski, Rosji, Ukrainy i Węgier. Prowadzącymi treningi byli Prezydent EKF shihan Antonio Pinero 8 dan oraz Reprezentant Japonii shihan Noriyuki Tanaka 6 dan. Treningi odbywały się 4 razy dziennie zgodnie z programem shihan Andrzeja Drewniaka ukierunkowanym na doszkalanie kierowników ośrodków i instruktorów. W prowadzeniu treningów pomagali shihan Andrzej Krawontka i shihan Zdzisław Niedźwiedź.

17 lipca odbyło się Spotkanie Prezydenta A.Pinero z reprezentantami krajów uczestniczącymi w obozie. Omówiono perspektywy rozwoju i współpracy z Japonią ze szczególnym uwzględnieniem uczestnictwa w pierwszych Mistrzostwach Świata KWF w Tokio 3 listopada 2014 oraz Seminarium i egzaminach w Mitsumine 4-5 listopada.

Podczas obozu odbyła się egzamin na stopnie kyu i Dan. Po trwającym ponad 4 godziny egzaminie z elementami kihon i kata, na kolejną belkę na czarnym pasie (4 Dan) zdał sensei Eliasz Madej. W ostatni dzień obozu odbył się 90- minutowy test kumite oraz sesja fotograficzna. W obozie uczestniczyli również sensei Tomasz Madej, sempai Tomasz Milewski i sempai Jarosław Ostrowski. Podczas soyonary sensei Eliasz Madej otrzymał od prezesa PZK p. Macieja Sokołowskiego nagrodę Ministra Sportu i Turystyki za osiągnięcia sportowe w 2013 roku.

 

 

 


28 czerwca 2014

Zakończenie sezonu 2013/2014- 27.06.2014


Dnia 27 czerwca na świdnickim bunkrze odbyło sie uroczyste zakończenie sezonu sportowego 2013/2014. Tradycyjnie odbył się uroczysty trening dla wszystkich członków klubu oraz zostały podsumowane wyniki sportowe zawodników naszego klubu.

Oto wyniki:

Wszystkim zawodnikom, którzy startowali w zawodach sportowych i odnosili sukcesy-gratulujemy, a klubowiczom, rodzicom oraz sympatykom naszego klubu życzymy udanych, gorących wakacji. Do zobaczenie we wrześniu.


Archiwum 2013-2014

Archiwum 2012-2013

Archiwum 2011-2012