Archiwum 2012/2013


Egzamin

Egzamin na stopnie kyu odbędzie się 25 czerwca (wtorek), w Dojo ul. Dworcowa 31, dla dzieci grupa 5-6-7 lat godz.17.00, pozostali od 8 lat godz. 18.00


Obóz Letni Dąbkowice 2013 - informacja

Jak wcześniej informowaliśmy w dniach 30.06 do 10.07 w ośrodku wypoczynkowym Mierzeja w Dąbkowicach odbędzie się kolejny coroczny obóz członków naszego klubu. Na dzień dzisiejszy lista uczestników została zamknięta. Planowany wyjazd wynajętym autokarem w dniu 30.06 \niedziela godz.8.00 \ z dworca PKS stanowisko dla wysiadających. Planowany powrót 10 lipca \środa godz.18.00\miejsce jw. Prosimy o dokonywanie kolejnych wpłat za udział w obozie na konto klubu, maksymalnie ostatnia wpłata do 27 czerwca. Przypominamy pełny koszt obozu 1100 złotych. W załączeniu ankieta uczestnika + załącznik z uwagami dla rodzica, do pobrania ze strony klubu lub u sensei.

Karta obozowa.pdf

27 maja 2013

Piknik Karate 1 czerwca- Osir Bunkier


Dnia 1 czerwca 2013 na OSiR Bunkier w Świdnicy od godz. 11.00 odbędzie się piknik dla wszystkich członków ZKS Karate. W programie przewidziane gry i zabawy sportowe oraz wspólne ognisko. W razie niepogody odbędzie się ognisko. Zabrać ze sobą kiełbaski, napoje. Obowiązuje strój sportowy. Podczas pikniku odbędzie sie próba przed pokazem, który odbędzie się 2 czerwca w Lubuskim Muzeum Wojskowym w Drzonowie.
Zapraszamy wszystkich członków wraz z rodzinami.


18 maja 2013

II Bieg Szlakiem Kamiennych Kręgów


Dnia 25 maja w Świdnicy odbędzie się II Bieg Szlakiem Kamiennych Kręgów . Będzie to znakomita okazja do sprawdzenia swojego stanu kondycji \ubiegłoroczne wyniki znajdują się na naszej stronie www\.Tegoroczna edycja składać będzie się z dwóch biegów -pierwszy , amatorski, rodzinny podobnie jak ubiegłoroczny 5 kilometrowy rozpoczęcie godzina 13.00, a o godzinie14.00 rusza kolejny10 kilometrowy\ 2 rundki\ zaliczany do Grand Prix Województwa Lubuskiego w Biegach Długodystansowych. Start wlot na ulicę Bunkrową, a zapisy 30 minut przed startem. Serdecznie zapraszamy wszystkich klubowiczów do wzięcia udziału szczególnie w pierwszym z biegów.


23 kwietnia 2013

Relacja TVP Szczecin


XL Mistrzostwa Polski Seniorów Świnoujście 19-21.04.2013


Relacja TVP Szczecin- Zobacz!!!


21 kwietnia 2013

XL Mistrzostwa Polski Seniorów Świnoujście 19-21.04.2013


Tomasz Madej i Damian Galiński Mistrzami Polski!!!

Marek Madej vice-Mistrzem Polski!!!


Sukcesem zakończył się dla zawodników Zielonogórskiego Klubu Sportowego Karate udział w sobotnio-niedzielnych jubileuszowych 40 Mistrzostwach Polski Karate Kyokushin organizowanych w Świnoujściu. Madej Marek w kategorii do 70 kg, dopiero po trzech dwuminutowych dogrywkach, wywalczył srebro ulegając w finałowej walce bardziej utytułowanemu Janowi Mąsiorowi z Chrzanowa . Natomiast w kategorii do 75 kg Tomasz Madej nie dał szans swoim rywalom i po raz pierwszy sięgną po mistrzowski tytuł. Wychowanek klubu Damian Galiński , który od stycznia tego roku studiuje we Wrocławiu i obecnie reprezentuje barwy tamtejszego klubu w kategorii + 90 kg również wywalczył złoty krążek. Poziom walk był bardzo wysoki , a większość szczególnie eliminacyjnych kończyła się przez ippon lub wazari, a o zwycięstwie w finałach musiały decydować kilkukrotne dogrywki. W klasyfikacji drużynowej Zielonogórscy zawodnicy wywalczyli 3 miejsce. W Mistrzostwach startowało 141 zawodników z ponad 50 klubów.

02 kwietnia 2013

Obóz Letni 2013- informacja


Choć za oknem śnieg, najwyższy czas pomyśleć o letnim wypoczynku. Jak co roku nasz klub organizuje letni obóz dla członków naszego klubu . W tym roku odbędzie się on w dniach 30.06 do 10. 07.2013 w Ośrodku Wypoczynkowym Mierzeja w Dąbkowicach. Pełny koszt obozu od uczestnika wynosi 1100 złotych, a obejmował będzie w szczególności koszty zakwaterowania , posiłków i dojazdu . Ze względu na konieczność podpisania umowy z ośrodkiem oraz wpłacenie zaliczki do dnia 20.04.2013 prosimy zainteresowanych udziałem w obozie o dokonanie pierwszej 200 złotowej przedpłaty do powyższego terminu. Planowana ilość uczestników 30 osób + 2 opiekunów + kierownik obozu. Wpłat należy dokonać na konto klubu : 64 1020 5402 0000 0102 0117 653626 marca 2013

Mistrzostwa Makroregionu Zachodniego-Nowa Sól 24.03.2013


W Nowej Soli odbyły się Mistrzostwa Makroregionu Zachodniego w karate Kyokushin, w których startowało blisko 140 zawodników reprezentujących ośrodki z polski północno-zachodniej.Organizatorem Mistrzostw był Nowosolski Klub Karate Kyokushin na czele z sensei Waldemarem Leśniewskim. Sedzią głównym był shihan Andrzej Drewniak.

Na Mistrzostwach bardzo dobrze spisali się zawodnicy Zielonogórskiego Klubu Sportowego Karate, którzy w grupie seniora 4-krotnie stawali na najwyższym stopniu podium. W kategorii do 65 kg zwyciężył Grzegorz Koj, do 70 kg najlepszym okazał się Marek Madej, w kategorii do 75 kg szans rywalom nie dał Tomasz Madej, natomiast w kategorii + 80 kg triumfował Damian Galiński. Srebrny medal w kategorii kobiet + 55 kg wywalczyła Aneta Żuk, a brązowe Jakub Koj w kategorii do 80 kg oraz Eryk Cebula w kategorii do 70 kg w grupie juniora. Zespołowo Zielonogórski Klub wywalczył 3 miejsce, a Tomasz Madej został wybranym najlepszym zawodnikiem w grupie seniora. Jednocześnie rozegrane zostały Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików ,w których 2 miejsce w lekkim i 3 miejsce w semi kontakcie wywalczył Dominik Giszter , a Erwin Pękala w kategorii do 70 kg również był 3. Erwin Pękala oraz Dominik Giszter startowali w konkurencji walk reżyserowanych zdobywając II miejsce. Zawodnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!


19 marca 2013

I Gala Karate Kyokushin- 23.02.2013


I Gala Karate Świdnica 2013 - Galeria


17 marca 2013

Mistrzostwa Makroregionu Zachodniego-Nowa Sól 24.03.201310 marca 2013

Ogólnopolski Turniej Sztuk Walki o Puchar Prezydenta Miasta Zielona Góra Janusza Kubickiego-9.03.2013r CRS Zielona Góra


Galeria zdjęć-"Gazeta Lubuska"


10 marca 2013

Pokaz sekcji PSP 7 I Gala Karate Kyokushin-Świdnica 23.02.2013.-Film


5 marca 2013

Komentarz sensei- I Gala Karate Kyokushin- Świdnica 2013


I Gala za nami. Zbiegła się ona z 35 -leciem powstania Zielonogórskiego Klubu Sportowego Karate dlatego było i uroczyście i bogato, a poziom walk mógł zadowolić najgorszych malkontentów. Organizacja tego przedsięwzięcia to sukces nie tyle zarządu Klubu, co przede wszystkim osób, które bezpośrednio brały udział w przygotowaniach do tego widowiska. Głęboki ukłon dla rodziców, którzy już od godziny 7 rano pracowali przy ustawianiu scenografii , potrafili upiec przepyszne ciasto na uroczystą soyonarę dla uczestników Gali, a ponadto stanowili obsługę samej imprezy, a na dodatek chcąc podratować budżet imprezy kupili bilety, które stanowiły swoistą cegiełkę w budowanie niełatwego zadania jakim jest organizacja zawodów na tak wysokim poziomie. Szczególne podziękowania dla Rogalsky Web design za przygotowanie projektów plakatów i zaproszeń, dla Andrzeja Piwowar za przygotowanie pamiątkowych tabliczek dla zawodników i publiczności, sensei Mariuszowi oraz kolegom z zaprzyjaźnionych sekcji Aikido i Ju Jitsu za wspaniałe pokazy, które uatrakcyjniły imprezę.

Czy będzie kolejna Gala? Po licznie płynących gratulacjach za organizację tak udanej imprezy oraz za wspaniały odbiór przez zgromadzoną publiczność, chciało by się powiedzieć TAK, trzeba robić podobne imprezy . Warunkiem będzie jednak zapewnienie finansowania zadania \dotacje, sponsorzy bilety \przynajmniej w 80 procentach ze środków zewnętrznych, a nie jak obecnie w niespełna 50 procentach. Czy to się uda? Zobaczymy. Ous sensei Eliasz Madej


4 marca 2013

ZAPROSZENIE :Turniej Karate 9.03.2013!!!


Już w sobotę 9 marca po raz pierwszy w hali sportowej Centrum Rekreacyjno-Sportowego przy ul. Sulechowskiej w Zielonej Górze odbędzie się Ogólnopolski Turniej Sztuk Walki o Puchar Prezydenta Miasta Zielona Góra Janusza Kubickiego. Eliminacje: 10.00, Finały:15.00. Impreza organizowana przez Zielonogórską Federację Dalekowschodnich Sportów i Sztuk Walki. Zapraszamy do udziału w turnieju oraz kibicowanie naszym zawodnikom.


4 marca 2013

I po Gali... 23.02.2013-Świdnica


Z pewnością wszyscy którzy dotarli w sobotnie popołudnie do świdnickiej hali sportowej ”Świdniczanka” długo zapamiętają wydarzenia związane z I Galą Karate Kyokushin. Za sprawą prawdziwej nawałnicy śnieżnej jeszcze 30 minut przed godziną 18 -sta na hali zgromadziło się niewielu kibiców oraz zawodników. Dopiero tuż przed planowanym rozpoczęciem prawdziwy sznur samochodów około 100 z kibicami dotarł na zatłoczony już parking przy hali sportowej. Wypełniona do ostatniego miejsca hala musiała czekać jeszcze 30 minut na moment ceremonii otwarcia I Gali Karate Kyokushin Świdnica 2013, a przyczyną opóźnienia była wcześniej wspomniana śnieżyca za sprawą , której jeden samochód wiozący zawodników wylądował w rowie inny z kolei chcąc uniknąć zderzenia wylądował w witrynie sklepowej. O godzinie 18.30 dziewiętnastu zawodników \jeden jednak nie dojechał \ w przepięknej scenografii oraz znakomitej oprawie świetlnej pojawiło się na macie . Otwarcia imprezy dokonał wójt Gminy Świdnica Adam Jaskulski. Pokaz władania mieczem w wykonaniu Piotra Kopeckiego ze Szkoły Aikido oraz demonstracja technik dozwolonych i zabronionych zaprezentowana przez sensei Tomka , sempai Jakuba i sempai Grześka zakończyła oficjalne otwarcie. Pierwsza walka naszego Pawła Mikutowicza z Aronem Krawczykiem z Nowej Soli zakończyła się zwycięstwem bardziej doświadczonego Arona. Kolejna Grzegorza Koja \ZielonaGóra\ oraz Wojtka Kaczana z Lubska decyzją sędziów zakończyła się remisem. Trzecia w której zmierzyli się znakomicie wyszkoleni Mateusz Pfeiffer Legnica oraz Daniel Moryson Nowa Sól obfitowała w wiele wspaniałych akcji i zakończyła się wygraną legniczanina. Kilku minutowy dynamiczny pokaz w wykonaniu braci Tomasza i Radosława Tomiaków z Akademii Ju Jitsu na dobre rozgrzał publiczność, która gromkimi brawami nagrodziła dosłownie fruwających zawodników. Druga runda czwartej walki w której zmierzyli się Michał Bączyk Koszalin oraz Mateusz Łada Lubsko zdecydowanie wypadła na korzyść tego pierwszego i sędziowie wskazali zwycięstwo zawodnika z Koszalina. Łukasz Bazylewicz Zielona Góra ze względu na wcześniej wspomniany brak przeciwnika zastał zwycięzcą walki piątej. Sędziowie po regulaminowej drugiej rundzie szóstego pojedynku nie mieli wątpliwości wskazując na Damiana Galińskiego Zielona Góra , który rywalizował z równie utytułowanym Krzysztofem Brodzińskim z Koszalina . Kilku minutową przerwę pomiędzy walkami wypełnił sensei Mariusz Cielepa, który ze swoimi podopiecznymi z SP-7 zaprezentował całą gamę możliwości młodych karateka od kihonu, aż po tamashiwari , a dopełnieniem pokazu było prezentacja kata w wykonaniu Oli Leśniewskiej z Nowej Soli. Kolejna siódma walka, w której stanęli naprzeciwko siebie Marcin Grochowski z Koszalina oraz Radosław Bandziak z Lubska , zakończyła się jednogłośnym wskazaniem sędziowskim na korzyść Bandziaka. Jakub Koj z Zielonej Góry i Paweł Kikel z Koszalina byli przeciwnikami w kolejnej walce. Zielonogórzanin po pierwszej wyrównanej rundzie, drugą zdecydowanie zapisał na swoją korzyść i tym samym jednogłośnie ogłoszony został przez sędziów zwycięzcą ósmego pojedynku. Kolejne dwie walki rozgrywane były przy gorącym dopingu zgromadzonej publiczności , a wystąpili w nich Marek i Tomek Madejowie rodowici świdniczanie . W dziewiątej Marek zmierzył się z Mateuszem Dąbrowskim z Legnicy, młodszy o kilka lat Mateusz ,czując respekt przed bardziej doświadczonym zielonogórskim zawodnikiem, praktycznie ograniczył się do obrony i tym samym nie mógł liczyć na przychylność sędziów, którzy jednogłośnie wskazali na Marka. W ostatniej dziesiątej walce aktualny zdobywca Pucharu Polski Tomek Madej udowodnił, że należy do czołowych zawodników w kraju pokonując po raz kolejny swojego rywala Michała Blicharskiego z Nowej Soli. Do rywalizacji w teście łamania bloczków stanęło pięciu wytypowanych przez sędziów zawodników i tym razem to Michał Blicharski okazał się najlepszy łamiąc sześć bloczków. Podczas ceremonii zakończenia I Gali zawodnicy biorący udział w tym niepowtarzalnym widowisku sportowym, nagrodzeni zostali pamiątkowymi tabliczkami i gorącymi brawami ze strony publiczności.


14 lutego 2013

Bilety na I Galę Karate Kyokushin Świdnica 2013 już w sprzedaży!!!


Bilety na I Galę Karate Kyokushin już w sprzedaży. Każdy, kto zakupi bilet, pomaga wspierając finansowo organizację gali, traktując to, jako małą cegiełkę na rzecz ważnego wydarzenia w życiu naszego klubu. Koszt biletu 10 PLN, dzieci do lat 14 wstęp wolny. Bilety można nabywać u sensei podczas godzin pracy klubu w Dojo na ul. Dworcowej 31. Każdy bilet weźmie udział w losowaniu nagrody niespodzianki.

Bilety można zarezerwować pod adresem: zgkyokushin@wp.pl


11 lutego 2013

Zajęcia Tae Bo

Od dwóch miesięcy prowadzone są w sali sportów walki \DOJO Karate\ przy ul. Dworcowej 31 zajęcia Tae Bo, w których uczestniczy 15 pań oraz 2 panów w przedziale wiekowym od 18 do +50 lat.


Tae Bo jest to dynamiczna forma fitness , w której do muzyki wykonywane są elementy karate, boksu, aikido, ale również elementy jogi i tai-chi. Ćwicząc pod okiem doświadczonego instruktora poprawia się ogólną wydolność organizmu, szybkość, siłę ,koordynację oraz sprawność fizyczną . Trwające 70 minut zajęcia doskonale odprężają , pozwalają znakomicie odreagować stres , a nagromadzoną agresję zamienić w pozytywną energię. Obecnie zajęcia prowadzone są jeden raz w tygodniu\ w środy od godziny 20.00\, ale przy dalszym rosnącym zainteresowaniu tą formą zajęć ruchowych, od marca planuje się dodatkowe zajęcia w poniedziałki. Zapraszamy również rodziców dzieci ćwiczących w naszym klubie, aby poprzez formę zajęć Tae Bo poznawali tajniki bloków, ciosów i kopnięć.

  

5 lutego 2013

I po egzaminie...


W dniach 30 i 31 stycznia 2013 odbyły się egzaminy na stopnie szkoleniowe kyu w sali gimnastycznej Publicznej Szkoly Podstawowej Nr 7 oraz w Dojo przy ul Dworcowej 31. Podopiecznych sensei Mariusz Cielepy i sensei Tomasza Madeja egzaminował sensei Eliasz Madej. Do egzaminu przystąpiło ponad 70 karateków z grup początkującej, średnio zaawansowanej i zaawansowanej dzieci i dorosłych. Wszyscy sportowcy zaliczyli test nabytych umiejętności w czasie zajęć karate, choć nie obyło się bez litrów potu i kilku łez. Następny egzamin odbędzie się na przełomie miesiąca maj- czerwca. Gratulujemy wszystkim pozytywnego wyniku oraz motywujemy do dalszej ciężkiej pracy nad samym sobą. OSU!!!


Egzamin na kyu- styczeń 2013- Galeria


28 stycznia 2013

I Dolnośląska Liga Karate Shinkyokushin "Karkonosze Shinkyokushin Cup"- 27 stycznia 2013r. Jelenia Góra


Dnia 27 stycznia w Jeleniej Górze odbyła się I Dolnośląska Liga Karate Shinkyokushin "Karkonosze Shinkyokushin Cup". W zawodach udział wzięło około 100 zawodników z min. Wrocławia, Żar, Warszawy, Jeleniej Góry oraz nasza reprezentacja w składzie: Michał Mielcarek, Michał Pawlak, Kacper Piejko, Dominik Giszter, Erwin Pękala oraz Kamil Mrozowski. Organizatorem imprezy był Karkonowski Klub Karate Shinkyokushin oraz Polska Organizacja Shinkyokushin. W zawodach wzięły udział zawodnicy z Karate Shinkyokushin, Oyama Karate oraz Karate Kyokushin.

Wyniki:

 • Michał Mielcarek IV m kumite
 • Michał Pawlak IIm kumite
 • Kacper Piejko IVm kata, Im kumite
 • Dominik Giszter Vm kata, IIm kumite
 • Erwin Pękala IVm kata, IVm kumite
 • Kamil Mrozowski Vm kata, Im kumite

23 stycznia 2013

I Gala Karate Kyokushin- Świdnica 23 lutego 2013r.


Miło nam poinformować, że po raz pierwszy będziemy organizatorami I Gali Karate Kyokushin, która odbędzie się 23 lutego w Świdnicy na hali sportowej "Świdniczanka", podczas której zmierzą się zawodnicy naszego klubu z zawodnikami z całej Polski. W związku z organizacją imprezy chcielibyśmy zaapelować o pomoc finansową i organizacyjną. Jeżeli chciałbyś wesprzeć nas w organizacji tego nadzwyczajnego wydarzenia prosimy o kontakt: sensei Eliasz Madej tel. 608 459 389 lub eliaszmadej@wp.pl Więcej informacji wkrótce.


20 stycznia 2013

Kulig 19.01.2013r.

Dnia 19 stycznia, po raz pierwszy w tym roku, odbył się klubowy kulig na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji Bunkier w Świdnicy. Mimo dużego mrozu (ok.-7 st.), nie zabrakło miłośników białego szaleństwa. Chyba najbardziej najmłodsi niecierpliwie czekali na swoją kolejkę, niektórzy po raz pierwszy mogli uczestniczyć we wspólnym kuligu. Każdy po przejażdżce mógł ogrzać się przy ognisku oraz usmażyć kiełbaski. Miejmy nadzieję, że zima jeszcze troszkę pozwoli nam cieszyć się śnieżną pogodą i da szansę na zorganizowanie jeszcze jednego kuligu. Dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę i zapraszamy następnym razem również tych, którzy jeszcze nie mieli okazji poszaleć razem z nami.

Kulig 19.01.2013r.Galeria
7 stycznia 2013

Możliwość przekazania 1 procentu.

Istnieje możliwość przekazania 1 procentu podatku za rok 2012 na rzecz naszego klubu. Więcej informacji w załączniku.


KRS 0000 16 10 63

1 PROCENT.doc

1 PROCENT.pdf

4 stycznia 2013

Nasi młodzi karatecy w telewizji RTV LUBUSKAReportaż "Dzieciaki na Start!" poświęcony dzieciom uprawiającym różne sporty i prezentujący różne formy ruchu dla dzieci w Zielonej Górze. Na jednym z naszych treningów w grupie 6-latków gościć mogliśmy telewizję RTV LUBUSKA. Fragment reportażu przedstawiający grupę naszych dzieci można zobaczyć klikając poniższy link. Oceńcie sami.

"Dzieciaki na Start!- ZOBACZ FILMIK
10 grudnia 2012

Mistrzostwa Województwa lubuskiego - Gorzów Wlkp. 8.12.2012rDnia 8 grudnia 2012 roku w Gorzowie Wlkp. odbyły się Mistrzostwa Województwa lubuskiego w Karate Kyokushin. W zawodach wzięło udział ponad 140 zawodników reprezentujących kluby z Gubina, Nowej Soli, Świnoujścia, Gorzowa Wlkp., Międzyrzecza, Sulęcina i Zielonej Góry. Organizatorem Mistrzostw był Gorzowski Klub Karate Kyokushin na czele z shihan Włodzimierzem Rojem. Uroczystego otwarcia mistrzostw dokonał prezydent maista Gorzowa pan Tadeusz Jędrzejczak, każdy z uczestników otrzymał czekoladowego mikołaja oraz okolicznościowy dyplom uczestnictwa.

Bardzo dobrze zaprezentowali się zawodnicy naszego klubu zdobywając drużynowo I miejsce.

Oto wyniki:

 • Agnieszka Kmiecik- I miejsce kata 9-11lat
 • Natalia Koziełło- I m kata 12-13lat
 • Mateusz Zubek- II m kata 12-13lat
 • Kacper Piejko- III m kata kadet
 • Bartosz Galiński - I m kata junior, I m kumite junior semi kontakt +65kg
 • Eryk Cebula- I m kumite młodzik lekki kontakt +65kg
 • Erwin Pękala - II m kumite młodzik lekki kontakt +65kg
 • Marcin Orzeszko - I m kumite młodzik lekki kontakt -65kg
 • Paweł Mikutowicz - II m kumite semi kontakt senior open
 • Piotr Gramacki i Kamil Mrozowski - I m Walki Reżyserowane
 • Dominik Giszter i Marcin Orzeszko - II m Walki Reżyserowane

Najlepszym zawodnikiem Mistrzostw został Bartosz Galiński. Wszystkim zawodnikom gratulujemy iżyczymy dalszych sukcesów!!!

Mistrzostwa Województwa Gorzów Wlkp. 8.12.2012r.-GALERIA

17 listopada 2012

Puchar Polski Młodzików i Juniorów Karate Kyokushin- Gubin 2012Dnia 17 listopada w Gubinie odbył się IX Puchar Polski Młodzików i Juniorów w Karate Kyokushin. W zawodach wzięło udział 125 zawodników reprezentujących 38 ośrodków z całej Polski. Sędzią głównym był shihan Andrzej Drewniak, a organizatorem był Gubiński Klub Karate Kyokushin na czele z sensei Krzysztofem Dubielem.

Zielonogórski Klub Sportowy Karate reprezentowali Piotr Gramacki, Marcin Orzeszko, Erwin Pękala i Bartosz Galiński. Bardzo dobrze zaprezentował się Piotr Gramacki, który zdobył brązowy medal w kategorii kumite lekki kontakt młodzików do 55kg, również na najniższym stopniu podium stanął Marcin Orzeszko w kategorii lekki kontakt młodzików do 60 kg. Niestety swoich szans nie wykorzystali Erwin Pękala i Bartosz Galiński, którzy odpadli w walkach eliminacyjnych.

Gratulujemy sukcesu!


11 listopada 2012

Sensei Tomasz Madej zdobywcą Pucharu Polski Seniorów !!!XXIX PUCHAR POLSKI KARATE KYOKUSHIN SENIORÓW KOSZALIN 2012

W dniu 10 listopada 2012 roku w Koszalinie odbył się XXIX Puchar Polski Karate Kyokushin Seniorów, w którym wzięło udział 64 zawodników z 25 ośrodków z całej Polski. Sędzią Głównym zawodów był shihan Andrzej Drewniak, Sędzią technicznym shihan Eugeniusz Dadzibug, natomiast organizatorem Koszaliński Klub Karate Kyokushin.

Zielonogórski Klub Sportowy Karate reprezentowali Marek i Tomasz Madejowie w kategorii kumite full-kontakt do 75 kg. Marek w swojej walce spotkał się z zawodnikiem z Siechnic, niestety po dogrywce musiał uznać wyższość swojego przeciwnika. Bardzo dobrze zaprezentował się Tomek, wygrywając swoje wszystkie pojedynki i zdobywając Puchar Polski Seniorów w kategorii kumite do 75 kg. W swojej pierwszej walce pokonał zawodnika z Otwocka, aktualnego Mistrza Polski Młodzieżowców. Półfinałową walkę wygrał przez jednogłośną decyzję sędziów z zawodnikiem z Nowej Soli. Najbardziej emocjonująca okazała się walka finałowa. Tomek spotkał się z zawodnikiem, który pokonał Marka w walce eliminacyjnej. Po pierwszej 3-minutowej rundzie sędziowie zdecydowali o remisie i kolejnych dwóch minutach walki. W ostatnich sekundach dogrywki, Tomek zaskoczył przeciwnika szybkim kopnięciem w głowę i tym samym uzyskał przewagę i wygrał pojedynek.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.


Zobacz też: Zielonogórski Portal Sportowy

30 października 2012

Ruszają zajęcia TAE-BO


Czas wziąć się w garść i zmienić coś w swoim życiu, teraz jest niepowtarzalna okazja ku temu. Przyjdź na zajęcia i poczuj jak cały stres, zmęczenie pracą znika, a na jego miejsce pojawia się energia, zapał, adrenalina. Ćwicząc spalamy kalorie, gubimy zbędne kilogramy, nabieramy kondycji. Wspólne zajęcia w większej grupie działają mobilizująco i motywują do większego wysiłku.

Tae-Bo to elementy boksu, karate, aerobiku do podkładu muzycznego. Zapraszamy szczególnie rodziców dzieci ćwiczących w naszym klubie do wspólnej aktywnej zabawy.

Zajęcia w każdą środę o godzinie 20.00 w Dojo przy ul. Dworcowej 31\pierwsze zajęcia 7 listopada\
Prowadzenie sensei Eliasz Madej tel.608 459 389.30 października 2012

XIV Otwarte Mistrzostwa Policji Karate Kyokushin.- Szczytno


W dniu 20 października 2012 roku na obiektach Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie odbyły się XIV Otwarte Mistrzostwa Policji w Karate Kyokushin. Do udziału w zawodach zaproszeni zostali przedstawiciele wszystkich służb mundurowych z całego kraju, a patronat honorowy pełnił Komendant Główny Policji.

Startujący z ramienia Państwowej Straży Pożarnej w Zielonej Górze, a na co dzień zawodnik Zielonogórskiego Klubu Sportowego Karate Marek Madej w kategorii do 75 kg wywalczył złoty medal. Dwie z trzech rozegranych walk, półfinałowa i finałowa zostały rozstrzygnięte na jego korzyść, przed upływem regulaminowego czasu. Ogółem w XIV MP Policji brało udział 51 zawodników - przedstawicieli wszystkich służb mundurowych mających wpływ na utrzymanie i poprawę bezpieczeństwa.15 października 2012

Mistrzostwa Polski Młodzieżowców 2012 - Szczecinek


13 października w Hali Widowiskowo - Sportowej w Szczecinku odbyły się XXIII Mistrzostwa Polski Młodzieżowców z udziałem 118 zawodników z 37 ośrodków Kyokushin. Oficjalnego otwarcia mistrzostw dokonał Burmistrz Miasta. Sędzią głównym był shihan Andrzej Drewniak a sędzią technicznym shihan Eugeniusz Dadzibug. Lokalna TV oraz PR wyemitowały szeroką informację z imprezy. Organizatorem MP był Szczeciniecki Klub Kyokushin kierowany przez sensei Wojciecha Hurkę.

W mistrzostwach wystartował zawodnik naszego klubu Damian Galiński w kategorii kumite +80kg, który znakomicie wykorzystał swoją szansę startu w mistrzostwach zdobywając III miejsce. W walce półfinałowej, niestety przegranej w dogrywce, spotkał się ze zwycięzcą całej kategorii z zawodnikiem z Tarnowskich Gór. Gratulujemy sukcesu!!!


27 wrzesień 2012

Piknik Karate- Bunkier Świdnica


Dnia 30 września (niedziela) od godz. 15.00 na świdnickim bunkrze odbędzie się piknik integracyjny dla wszystkich członków klubu i ich rodzin. Obowiązuje wygodny strój sportowy. Dla chętnych, którzy będą chcieli usmażyć kiełbaski przygotowane będzie ognisko. W programie gry i zabawy. Zapraszamy!!!


Ośrodek Sportu i Rekreacji "BUNKIER" Świdnica
30 wrzesień, godz.15.00.

18 wrzesień 2012

W dalszym ciągu trwa nabór do grup początkujących :


Dzieci 4 i 5 lat -Sala do sportów walki ul. Dworcowa 31- środa- godz. 16:00

Dzieci 6 lat Sala do sportów walki ul. Dworcowa 31 środa- godz.17:00

Dzieci od 7 lat
SP 1 ul. Wyszyńskiego - wtorek i czwartek- godz. 17:00
SP 7 ul. Zielonogórska - poniedziałek i środa -godz. 16:00

Młodzież od 14 lat i dorośli Sala do sportów walki ul. Dworcowa 31 - wtorek i czwartek - godz.19.30


Więcej informacji: 608 459 389, 667 304 930


PRZYJDŹ I TRENUJ Z NAMI-ZAPRASZAMY!!!


13 wrzesień 2012

Korowód Winobraniowy 2012


Już w sobotę 15 września o godz. 12.00 członkowie naszego klubu wezmą udział w corocznym pochodzie winobraniowym. Zbiórka w sali Dojo ul. Dworcowa 31 o godzinie 11:20. Obecność wszystkich karateków obowiązkowa. W korowodzie biorą udział średniozaawansowani i zaawansowani wszystkich grup wiekowych.
8 wrzesień 2012

Zapisy na nowy sezon sportowy 2012/2013


SP 7 ul. Zielonogórska

Spotkanie organizacyjne dla wszystkich grup szkoleniowych odbędzie się 3 września o godzinie 17:00 w sali gimnastycznej SP 7 ul. Zielonogórska. Prowadzący sensei Mariusz Cielepa tel. 667 304 930.SP 1 ul. Wyszyńskiego

Spotkanie organizacyjne i pierwszy trening dla grupy początkującej od 7 lat odbędzie się 18 września o godzinie 17:00 w sali gimnastycznej SP 1 ul. Wyszyńskiego. Prowadzący sensei Eliasz Madej tel. 608 459 389.

Pierwszy trening dla grupy zaawansowanej dziecięcej odbędzie się 18 września o godzinie 18:00, w sali gimnastycznej SP 1 ul. Wyszyńskiego. Prowadzący sensei Eliasz MadejDojo ul. Dworcowa 31

Spotkanie organizacyjne i pierwszy trening dla grupy przedszkolnej (4 i 5 lat) odbędzie się 12 września o godzinie 16:00, dla grupy przedszkolnej (6 lat) o godzinie 17:00 w sali sportów walki ul. Dworcowa 31.

Uwaga!!!

Ze względu na duże zainteresowanie zajęciami dla dzieci (6lat) istnieje możliwość powstania dwóch grup IA i IB, grupa IA środa godz. 17:00, grupa IB czwartek godz. 17:00, podział na grupy zostanie ustalony na pierwszym spotkaniu 12 września o godz. 17:00.


Spotkanie organizacyjne i pierwszy trening dla grupy początkującej od 14 lat odbędzie się 11 września o godzinie 19:30, w sali sportów walki ul. Dworcowa 31.

Pierwszy trening dla grupy dziecięcej średniozaawansowanej (2 i 3 rok treningu) odbędzie się 11 września o godzinie 18:00, w sali sportów walki ul. Dworcowa 31. Prowadzący sensei T. Madej.

Pierwszy trening dla grupy zaawansowanej dorosłych odbędzie się 10 września o godzinie 18:30, w sali sportów walki ul. Dworcowa 31.

Grupa młodzik-kadet (rocznik 1998-2000) Poniedziałki, piątki godzina: 17:00 w sali sportów walki ul. Dworcowa 31- sensei E.Madej.

Rozkład zajęć Zielonogórskiego Klubu Sportowego Karate


4 wrzesień 2012

Pokaz Lubbenau (Niemcy) 02.09.2012r.


Dnia 2 września nasi karatecy uczestniczyli w całodniowej wycieczce do Lubenau w Niemczech, podczas której wykonali widowiskowy pokaz z okazji Dni Lubbenau. Nasi karatecy oprócz pokazu, mieli okazję, podczas dwugodzinnego rejsu łódką po kanałach Lubbenau, zwiedzać przepiękne okolice miasta. Oprócz naszego występu, przed licznie zebrana publicznością wystąpili szermierze ze świdnickego Klubu "Flesz". Cała wycieczka została zorganizowana przez Gminę Świdnica.

Pokaz Lubbenau 02.09.2012r.- Galeria
3 wrzesień 2012

Wieczór japoński 26.08.2012r.


Dnia 26 sierpnia odbył się Wieczór japoński organizowany przez nasz klub na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji Bunkier w Świdnicy. Podczas wieczoru odbyło się wiele konkursów i zabaw dla dzieci i dorosłych. Odbyły się między innymi: konkursy kaligrafi i tamashiwari, kalambury oraz wiele innych, które wywoływały wiele emocji. Każdy z gości mógł spróbować prawdziwego sushi oraz japońskiej sake. Największą atrakcją wieczoru było chodzenie po rozżarzonych węglach, podczas których liczna grupa osób po raz pierwszy odważyła się przejść przez kilku metrową ścieżkę żaru. Ostatnim punktem spotkania było wspólne puszczanie lampionów. Kolejne spotkanie już za rok.

Wieczór japoński 26.08.2012r.- Galeria
28 sierpień 2012

Pomoc przy organizacji imprezy.

Dnia 1 września od godziny 13:00 na świdnickim bunkrze odbędzie się festyn dla firmy, która sponsoruje budowę naszego Dojo, w związku z tym apelujemy o pomoc przy organizacji tego festynu, między innymi obsługa stanowisk, takich jak: strzelanie z łuku, wiatrówki, paintball-a oraz wiele innych związanych z przeprowadzeniem imprezy, każda pomoc potrzebna i mile widziana. Spotykamy się w sobotę 1 września od godziny 13:00 na świdnickim bunkrze.

OSU!!!


24 sierpień 2012

Nowe czarne pasy w naszym klubie.

39. Wschodnioeuropejski Letni Obóz- Kraków 19-22.07.2012r.


W dniach 19-22 lipca na obiektach Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie odbył się 39 Wschodnioeuropejski Letni Obóz Kyokushin z udziałem blisko 150 uczestników z Czech, Hiszpanii, Mołdawi, Niemiec, Polski, Rosji i Ukrainy. Głównymi trenerami byli: Prezydent EKF shihan Antonio Pinero 7 dan oraz mistrz Świata w kata i jednocześnie mistrz Europy w kumite shihan Jose Lezcano 5 dan. Obóz ukierunkowany był na doszkalanie kierowników ośrodków i instruktorów. Treningi odbywały się 4 razy dziennie zgodnie z programem przygotowanym przez shihan Andrzeja Drewniaka, któremu towarzyszył shihan Andrzej Krawontka.

Z przyjemnością informujemy, że w dniu 21.07.2012 r. podczas 39. Wschodnioeuropejskiego Obozu Letniego sensei Andrzej Ciesielski i sensei Piotr Gądek zdali egzamin na mistrzowskie stopnie I DAN.

Serdecznie Gratulujemy!!!

24 sierpień 2012

Obóz Kondycyjny- Borowice 2012


W dniach 13-17 sierpnia w Borowicach koła Karpacza odbył się obóz kondycyjny dla zawodników naszego klubu. W obozie uczestniczyło 6 osób. Obóz miał na celu wprowadzenie i przygotowanie do nowego sezonu sportowego. Codziennie odbywały się treningi biegowe, a najważniejszym celem był bieg na brukowej trasie: Świątynia Wang- Śnieżka, dodatkowo wszyscy musieli pokonać krótką trasę na zamek Chojnik oraz po raz drugi wbiec na Śnieżkę trasą od Borowic przez "Pielgrzymy" - "Słoneczniki" z metą na Śnieżce. Dodatkowo uczestnicy obozu mogli skorzystać z atrakcji parku wodnego hotelu "Gołębiewski", a prawdziwym wyzwaniem i dodatkową atrakcją była kąpiel w zimnym górskim potoku.


Obóz kondycyjny-Borowice 13-17 sierpień 2012- Galeria
21 sierpień 2012

Wieczór Japoński


Dnia 26 sierpnia od godziny 17: 00 na świdnickim bunkrze odbędzie się Wieczór Japoński połączony z chodzeniem po żarach. W programie między innymi: konkurs rozbijania desek, puszczanie lampionów, chodzenie po żarach. Zapraszamy!!!


Niedziela 26 sierpień, godz: 17.00, Bunkier- Świdnica

informator

31 lipiec 2012

Obóz rekreacyjno-sportowy- Świnoujście


W dniach od 10 do 20 lipca w Świnoujściu z udziałem 30 osób odbył się obóz rekreacyjno-sportowy dla dzieci i młodzieży z naszego klubu. Mimo niesprzyjających warunków pogodowych plan obozu został w pełni zrealizowany. Odbyła się miedzy innymi wycieczka do wiatraka, podczas której w drodze powrotnej spotkała nas potężna ulewa z burzą, oprócz wyprawy do wiatraka odbyły się dwie wycieczki do Fortu Anioła i Fortu Zachodniego w Świnoujściu. Całą grupą udało nam się zawędrowaliśmy do niemieckiego miasta Ahlbeck. Odbył się rejs statkiem, podczas którego mogliśmy podziwiać uroki świnoujskiego portu, podglądać stada kormoranów, żurawi, czapli i białych bocianów mieszkających na pobliskich wyspach. Oprócz wycieczek odbył się turniej w piłkę nożną, turniej w palanta, wielobój sportowy, w którym uczestnicy rywalizowali w różnych konkursach sprawnościowych a nagrodą za pierwsze miejsce było 3 kg bananów. Pod koniec obozu odbył się chrzest dla pierwszorocznych obozowiczów, odbyła się soyonara czyli występy kabaretowe przygotowane przez wszystkich uczestników obozu. Po raz pierwszy zostały przyznane specjalne dyplomy za szczególne osiągnięcia podczas obozu, między innymi za "najbardziej szalone i zwariowane pomysły", za "utrzymanie najlepszego porządku w swoim pokoju", dla "największego marudy obozu", za " najpiękniejszy uśmiech". Wszystkie pokoje rywalizowały w konkursie najlepszej czystości w swojej sali, co mobilizowało niektórych do sprzątania przy swoim łóżku, a nagrodą były lody dla wszystkich lokatorów. W przedostatni dzień odbył się egzamin na stopnie KYU, prawie wszyscy ukończyli egzamin z pozytywnym wynikiem.

Jedenaście dni obozu minęło bardzo szybko, po tylu pozytywnych emocjach towarzyszących podczas obozu, niektórzy nie chcieli wracać do domu. Zachęcamy do uczestnictwa w obozie za rok.

OSU!!!

Letni Obóz Karate Świnoujście 10-20.07.2012r.- Galeria


1 lipiec 2012

Zakończenie sezonu sportowego 29.06.2012r.- PodsumowanieDnia 29 czerwca na naszym Ośrodku Sportu i Rekreacji "Bunkier" odbyło się uroczyste podsumowanie sezonu sportowego 2011/2012. Jak co roku odbył się symboliczny wspólny trening, w którym uczestniczyli członkowie naszego klubu. Podsumowując sezon warto zwrócić uwagę na fakt, że udało się zbudować wspaniałą salkę i mogliśmy w końcu zacząć trenować w wyśmienitych i profesjonalnych warunkach. W tym sezonie głównie położyliśmy nacisk na sferę organizacyjną związaną z budową nowego Dojo i wyjściem z długu finansowego, na szczęście udało nam się uporać z tym zadaniem a dług z biegiem czasu systematycznie zmniejszał się. Słabiej jednak wypadliśmy w sferze sportowej. Niestety żaden z naszych zawodników nie stanął na podium Mistrzostw Polski, świetnie jednak wypadliśmy w Mistrzostwach Polski Zachodniej Seniorów w Gdańsku, dużo medali zdobyli nasi młodsi zawodnicy na turniejach w Gubinie, Grodzisku, Kożuchowie i Zielonej Górze. Dzięki ciężkiej pracy naszych zawodników, działaczy, a przede wszystkim pracy naszych sensei możemy zaliczyć kolejny sezon do bardzo udanych.

W imieniu sensei Eliasza i swoim chciałbym podziękować wszystkim członkom klubu za systematyczne uczestnictwo w zajęciach, wszystkim zawodnikom, którzy ciężko pracowali na sukcesy sportowe, a przede wszystkim głęboki ukłon kieruję w stronę rodziców za systematyczne przyprowadzanie swoich pociech na treningi karate oraz wszystkim, którzy wspierają działania naszego klubu.

Drodzy karatecy, szanowni rodzice, przed nami wakacje, życzę, aby każdy z was nabrał sił na kolejny sezon sportowy 2012/2013. Miejmy nadzieję, że następny będzie tak samo udany, choć liczę na to, aby był jeszcze bardziej owocny w sukcesy od minionego. Życzę słonecznych, udanych, a przede wszystkim bezpiecznych wakacji. Do zobaczenia we wrześniu. OSU!

sensei Tomasz Madej

Zakończenie sezonu 2011/2012 - galeria zdjęć

Archiwum 2011-2012